Silmä, kuusi kertaa luonnollisen kokoinen, 6 osaa
Silmä, kuusi kertaa luonnollisen kokoinen, 6 osaa, Anatominen silmämalli, suuri ja yksityiskohtainen, purettavissa sisäisten rakenteiden esittelemiseksi Pedagoginen silmämalli on suunniteltu antamaan.
- Varastossa – toimitus 4–8 päivää
- Halvin toimitus alkaen 7,01 €
- Turvallinen korttimaksu
- Henkilökohtainen asiakaspalvelu puhelimitse ja sähköpostitse
- Ruotsalainen verkkokauppa vuodesta 2008
Anatominen silmämalli, suuri ja yksityiskohtainen, purettavissa sisäisten rakenteiden esittelemiseksi
Pedagoginen silmämalli on suunniteltu antamaan selkeä ja suurennettu näkymä silmän sisäiseen anatomiaan. Silmämunan halkaisijan ollessa peräti 15 cm malli tarjoaa vaikuttavan visuaalisen tuen opetukseen, esittelyyn ja potilastiedotukseen.
Malli on jaettavissa vaakasuunnassa, mikä mahdollistaa sisäisten rakenteiden yksityiskohtaisen tarkastelun. Sarveiskalvo (cornea), iiris, linssi ja lasiainen ovat irrotettavia, mikä lisää ymmärrystä siitä, miten silmän eri osat toimivat yhdessä. Kovakalvossa näkyvät myös lihasten kiinnityskohdat sekä osa suonikalvosta (choroidea) silmän verenkierron havainnollistamiseksi.
Malli on asennettu vakaalle jalustalle, mutta se voidaan helposti nostaa pois tarvittaessa.
Ominaisuudet:
- Silmämuna on jaettavissa vaakasuunnassa
- Irrotettavat komponentit: sarveiskalvo, iiris, linssi ja lasiainen
- Näyttää lihasten kiinnityskohdat ja osia suonikalvosta
- Anatomisesti oikea ja realistisesti väritetty
- Asennettu jalustalle, irrotettavissa tarvittaessa
- Täydellinen kouluille, yliopistoille, klinikoille ja optikkojen vastaanotoille
Tekniset tiedot:
Silmämunan halkaisija: 15 cm
Paino: n. 0,6 kg
Materiaali: Kestävä muovi käsinmaalatulla pinnalla
Erinomainen malli silmän monimutkaisen rakenteen ja toiminnan selittämiseen selkeällä ja käytännöllisellä tavalla.
| Tuotenumero | F220 |
| EAN/GTIN | 4250395300650 |